До уваги державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування та депутатів районної ради!

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон про відновлення декларування. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року. 

 

Відновлення декларування: які декларації необхідно подати?

Декларування посадовців – один з найефективніших інструментів запобігання корупції у публічному секторі. Завдяки йому кожен громадянин може дізнатися про статки посадовців, а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проконтролювати, чи відповідають їхні витрати законним доходам.

НАЗК детально роз’яснює основні положення Закону та ті зміни, які відбулися в системі декларування після його ухвалення. Декларанти вже ознайомились з тим, як мають декларуватися посадові особи юридичних осіб публічного права та як (за потреби) виправити декларацію, подану під час дії воєнного стану.

Наразі інформуємо про перелік тих декларацій, які службовцям необхідно подати.  Отже, за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати:

  • щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди;
  • декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов’язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно);
  • декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Важливо! Якщо у декларанта існує обов'язок подати декларацію кандидата на посаду та щорічну декларацію (з будь-якою позначкою) за один і той самий звітний період, то у випадку подання першою щорічної декларації за відповідний звітний період, декларація кандидата на посаду за цей період не подається. Це зазначено в положеннях п.п. 3 п. 2 розд. ІІ Порядку № 449/21 від 23.07.2021.

Варто пам’ятати, що у випадку переведення суб’єкта декларування на іншу посаду декларація при звільненні не подається. Звільнення за переведенням або у разі, якщо особа стала переможцем конкурсу і через це звільнилася з посади в одному органі й упродовж 30 календарних днів прийнята на посаду, яка також вимагає подання декларації, не вважається припиненням діяльності. У таких ситуаціях обов’язку подати декларацію при звільненні немає.

Важливо! Якщо ви звільнилися після набрання чинності законом, тобто з 12 жовтня 2023 року або пізніше, то ви маєте подати декларацію при звільненні протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності.

Крім того, з 1 січня до 31 березня 2024 включно публічні службовці (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період. 

Подавайте свої декларації вчасно та без помилок. Слідкуйте за новинами на сайті та у соціальних мережах на офіційних сторінках НАЗК у  Телеграм та Фейсбук.

Нагадуємо, що роз’яснення стосовно декларування розміщені у Базі знань НАЗК. Отримати додаткову консультацію можна, звернувшись до  уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції, утвореного (визначеної) відповідно до ст. 13-1 Закону (в установі, де Ви працюєте, або органі, до сфери управління/підпорядкування якого належить установа), а також направивши офіційного листа на електронну пошту info@nazk.gov.ua або за телефоном контакт-центру (044) 200-06-94. Відповіді на найпоширеніші технічні питання роботи з Реєстром декларацій розміщені за посиланням.

Застереження! Опублікована вище інформація є чинною станом на дату публікації, може оновлюватися відповідно до змін законодавства та/або доповнюватися на основі запитів користувачів. Радимо орієнтуватися на роз’яснення, викладені у Базі знань (https://wiki.nazk.gov.ua/), адже саме тут вони систематично оновлюються та є найактуальнішими.

 

 

 https://nazk.gov.ua/uk/novyny/vidnovlennya-deklaruvannya-yaki-deklaratsiyi-neobhidno-podaty/

https://nazk.gov.ua/download-controler/?sid=17&a=pics&id=03d182c4ff557aca40d9d69a846b885e991502b52c51c251c2caa80896c56382146868


   Звіт про роботу уповноваженої особи з питань запобігання та протидії корупції в виконавчому апараті Волноваської районної ради за 2021 рік.

   Заходи щодо попередження проявів корупції серед посадових осіб виконавчого апарату Волноваської районної ради Донецької області на 2021 - 2022 роки

   Звіт за 2 квартал  про виконання заходів щодо запобігання корупції

   Пам`ятка з попередженням про персональну відповідальність кожного працівника виконавчого апарату районної ради за порушення законодавства щодо доступу до публічної інформації, звернень громадян та антикорупційного законодавства із зазначенням статтей нормативно-правових актів, якими така відповідальність встановлена, та санкції, які вони передбачають.

   Перелік корупційних правопорушень, за вчинення яких передбачено кримінальну відповідальність 

10 Січня, 2024 р., 11:54
Не баріться із поданням декларацій та документів на спецперевірку! До кінця кампанії декларування за 2021, 2022 звітні періоди залишився всього 21 день!     До 31 січня 2024 року декларанти мають встигнути подати декларації за 2021, 2022 звітні періоди.📍Детальніше про це за посиланням (https://wiki.nazk.gov.ua/6107/)    З жовтня 2023 року відновлено також спеціальні перевірки. Особи, призначені на посади у період дії воєнного стану, для проведення спеціальної перевірки мають подати усі необхідні документи не пізніше 31 січня 2024 року (у разі неподання документів у цей строк особа підлягає звільненню з посади). Докладно про відновлення та строки проведення спецперевірок за посиланням. (https://cutt.ly/TwGFQdCJ)    📨Радимо також скористатися функцією “Дані для декларації”, (https://cutt.ly/1wGFE6mc) яка може суттєво полегшити збір інформації про об’єкти нерухомості, транспортні засоби доходи тощо.    У разі виникнення інших питань стосовно декларування рекомендуємо скористатись роз’ясненнями у Базі знань НАЗК, (https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/) або звернутись до уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції, утвореного (визначеної) в установі, де Ви працюєте, або органі, до сфери управління / підпорядкування якого належить установа.    #декларування

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора